Kovové regály

Ať už sháníte regál do skladu, pneuservisu nebo své domácí dílny, kovové regály jsou ideální volbou úplně pro každého. Nabízí mnoho výhod, které oceníte i vy.

Jistota nastojato

Kovové regály se vyznačují především vysokou stabilitou. V porovnání s dřevěnými regály vydrží vyšší zátěž, nepotřebují žádné průběžné ošetřování a nenastane chvíle, kdy byste chtěli regál z jiného materiálu. Díky konfigurovatelným policím si navíc můžete uspůsobit tvar regálu podle předmětů, které do nich chcete ukládat.

Ideální je vložení první police co nejníže k zemi, čímž se celý regál zpevní. Pokud tak neučiníte, při vyšším zatížení se mohou regály začít odchylovat od ideální osy. Následně byste byli nuceni regál přišroubovat ke zdi. Samostatně stojící regály jsou výhodné především do prostor, kde hrozí, že budete muset jednou za čas s regály hýbat.

Snadná montáž

Není snad nic jednoduššího, než smontovat kovový regál. Ideální montáž probíhá ve dvou lidech, kdy jeden jistí stavěný regál proti pádu a druhý jednotlivé díly dává dohromady. Pro zručné kutily může být taková stavba regálu zábavou na pár minut a zvládnou to klidně sami.

Montáž regálu začíná u stojných prvků, následně první police a postupujete až nahoru. Nakonec doplníte police, upravíte si je podle svých potřeb a během několika minut můžete začít plnit police různými předměty. 

Pohyb policemi

Pozici polic regálu určíte hned při montáži - můžete ale s policemi hýbat. Kdykoli se vám zachce. Největším problémem úpravy pozice polic je bezpochyby nutnost vyndání veškerého obsahu. Nic náročného to jinak není.

Z regálu se nejčastěji setkáte s policemi celokovovými. Velmi oblíbené jsou také police z plastu. Použití plastových polic není vůbec špatným řešením - jejich nosnost je velmi vysoká a při montáži s nimi lze snadněji manipulovat díky jejich nízké hmotnosti.

Odolná kvalita

Kvalitní zpracování regálů poznáte ihned po vybalení z krabice. Materiály jsou na první pohled dobře opracovány a jejich povrch je upravený proti korozi. Nejčastější povrchovou úpravou je tak pozinkování. Kvalitu regálového systému poznáte také při montáži, kdy do sebe jednotlivé díly snadno zapadávají. Nemusíte použít žádnou hrubou sílu, při montáži se obejdete bez kladiva nebo šroubováku. Bezšroubové regály mají své kouzlo.

Velký rozsah nosností

Kovové regály se stejně jako každé jiné liší svou konstrukcí. Různé dimenzování prvků konstrukce zajistí, že můžete skladovat od několika desítek kilogramů až po několik tun (především u paletových regálů). U regálů s vyšším nárokem na zatížení počítejte s o něco vyšší cenou. Nikdy byste si neměli říkat takové to klasické: "To stačí." Pokud víte, že budete zatížení regálu různě měnit. Pořiďte si raději bytelnější konstrukci.

I u bezšroubových regálů můžete využít šrouby. Samotná montáž se sice obejde bez nich, stabilita je velmi dobrá. Občas je ale třeba zajistit stabilitu ještě vyšší. Proto lze regály k sobě přišroubovat. Pro ještě lepší odolnost proti pádu nebo náklonu se pak často regály zajišťují vrtáním do zdi. Není to ale nezbytné. Naše kovové regály jsou kvalitní a dokáží udržet vysoké zatížení i bez doplňových kotvících systémů.

Zkuste náš konfigurátor regálů. Zjistíte, jaké rozměry lze kombinovat a za kolik jednotlivé specifikace jsou. Pokud máte nějaké informace, neváhejte nás kontaktovat.

Konfigurátor kovové / plastové regály

regal
Potřebujete PORADIT nebo máte INDIVIDUÁLNÍ požadavky?
+420 777 707 543

Celková cena bez DPH: --- 

Celková cena s DPH: --- Kč

Garantujeme nejnižší ceny v ČR

A jak vypadají již složené regály?

Proč regály od nás?

  • Garance nejnižší ceny v ČR
  • Žádné šrouby, jen skládáte
  • Lehká přestavitelnost polic
  • Regály obdržíte do týdne

Termín dodání regálů
do týdne

Garance nejnižší ceny
na trhu

Žádné šrouby, jen
skládáte

Lehká přestavitelnost polic